Projekt "Kummut" - rohkem kui lihtsalt mööbliese

Kollane kummut valmis ühena Väikese Mööblistuudio esimestest töödest.
Leidsin selle vanemat sorti IKEA täispuidust kummuti taaskasutusest, see jäi kohe silma oma lahedate mustade nuppudega. Peale kergemat värskendustööd nägi see ikka hoopis teistmoodi välja ja palju vaeva polegi alati tarvis, et muuta mõni mööbliese interjööriga sobivaks, piisab sobivast värvitoonist ja kvaliteetsest pehme karvaga pintlist.
Hulgaliselt ideesid leiab siit-sealt ajakirjadest ning ka sisustusportaalidest, samuti on mulle endale suureks inspiratsiooniks loodus ja arhitektuur. 

Miks valida uue asemel vana?

Taaskasutus kogub aina enam populaarsust ja on keskkonnale igati kasulik teguviis. Iga uue mööblieseme tootmine kahjustab tegelikult keskkonda ja tarbib üsna hulgaliselt ressursse, nii materjale kui ka vett. Selles peitub ka minu jaoks see taaskasutuse võlu, et Sul on võimalik teha teistsuguseid valikuid ja valida oma koju see väärikam mööbliese, mis on saanud uue disaini. See mõjub ka interjööris põnevamalt kui need täiesti uued - ilma ühegi kriimu ja isikupärata mööblitükid.
Kummutid on ühed populaarsemad tooted Mööblistuudio valikus, sest need on esiteks väga praktilised ning teiseks ka väga mahukad ning ajatud. Igasse koju on mõistlik soetada vähemalt üks kummut :)

Tööde järjekord


Selle konkreetse kummuti viimistlemist alustasin esmalt pindade puhastamisega, seda on hea teha näiteks pehme švammi ja kerge äädikaveega, mis neutraliseerib pinnalt ka ebameeldivad lõhnad ja tolmu. Seejärel alustan kerget lihvimist või karestamist, liivapaber (sobivad on 100-150 vahemikus karedusega liivapaberid) tekitab pinnale mikropraod, ühtlustab augukesed või täkked, eemaldab suurema lihvimistöö puhul ka värvi- ja lakijäägid.
Järgmisena tuleks pind puhastada lihvimistolmust korralikult niiske lapiga. Siis ootab ees juba põnevam osa - võib alustada esimese kihi värvimisega. Valin selleks pehme pintsli, mis ei jäta triipe või sametrulli. Enamasti värvin risti-rästi liigutustega, vajadusel ühtlustan pintsliga üle. Kui pind on ühtlaselt õhukese värvikihiga kaetud, siis lasen kihil kuivada ca 1-2 h, kuid tihti olen teise kihi värvimise jätnud juba ka järgmiseks päevaks, et ei peaks kaua ootama.
Esimese kihi puhul jääb kohati aluspind läbi kumama ning ühtlase tooni saavutamiseks oleks kindlasti vaja ka teist kihti. Peale teise kihi kuivamist võiks pinna üle kontrollida ja vaadata, kas kuskil on veel tarvis parandusi teha. Eico Nordfärg värvide puhul meeldibki mulle just see, et saad teha vajadusel parandusi, ilma et need märgatavad jääksid!

Detailid on olulised

Igatahes sai see helekollane toon (Balthus) selle kummuti puhul just eriti rõõmus ja ilus, ilmestama sahtleid jäid originaal toonis tumedad nupud. Mulle meeldib alati säilitada neid detaile, mis on hästi säilinud ning annavad mööbliesemele omamoodi iseloomu.
Loodan, et leidsite minu jutust mõne toreda mõtte või näpunäite, mida oma sisekujunduses või mööbli renoveerimisprojektis katsetada.

Kui Sul on mõni küsimus, soovid nõu või tuge oma mööbli renoveerimisel, siis võta minuga julgesti ühendust!
Järgmine
Uued Nordfärg värvitoonid nüüd müügil

Vastused puuduvad

Email again: