Värvitud ja õlitatud mööbli hooldus

Värvitud mööbli õige hooldamine tagab selle pikema vastupidavuse ja eluea. Järgi neid lihtsaid nõuandeid selleks, et mööbel säilitaks oma kauni välimuse kauem.

Värvitud mööbel on tundlik mehaanilise hõõrdumise ja kriimustuste suhtes, seega kui see on juba kriimustada saanud, on ainsaks lahenduseks üle värvimine. Kulumiskindlus on värvile küll tootja poolt antud, kuid kindlasti puhastada ettevaatlikult ja järgides järgmisi näpunäiteid.

- Puhasta esmalt kuivalt ja ainult vajadusel märjalt.

- Ära kindlasti küüri (karukeelega vms) ka tugevamalt sisse imbunud plekke, värv kulub ja võib maha tulla.

- Puhasta õrnalt pühkides ja mitte liiga märja lapiga, lapp võiks olla naturaalsest materjalist ja kergelt niiske.

- Eemalda mustus ja plekid nii pea kui neid märkad! Ära lase parkainetel sisse imbuda ja plekkidel kuivada.

- Kuivpuhastuseks on hea kasutada naturaalsetest sulgedest tolmuharja (nt. jaanalinnu sulgedest), mis on antistaatiline ja pind tõmbab ka edaspidi vähem tolmu külge.

- Tugevamaid plekke puhasta kerge (oliivõli) seebivee lahusega, pehme svammi või lapiga.

- Ära kasuta tugevaid happelisi/aluselisi puhastusvahendeid, klaasipesuvedelikku, Fairyt vms.

- Õlitatud mööblit saab hooldada uuesti kerge mööbli jaoks sobiva õlikihiga, võib kasutada ka mööblivaha (või õlivaha vms). Õlitamist võiks korrata vajadusel, kui on näha juba, et pind hakkab tuhmiks muutuma ja kuluma ning vajaks värskendamist, enamasti piisab 1 x hooldamisest aastas.

- Värvitud mööbel vajab samuti mõne aasta möödudes uue kihiga üle värskendamist. Väga palju sõltub kindlasti kasutuskohast ja kasutamise intensiivsusest. Värvimist võiks korrata ca. 2-5 aasta möödudes, aga seda muidugi vajaduspõhiselt, kui mööbel säilib kaunis, siis pole ka üle värvimiseks põhjust.

- Kui oled soetanud endale just värskelt üle värvitud mööbli, siis tea, et mineraalvärv ja ka õlibaasil värvid saavutavad oma lõpliku tugevuse ca 3-4 nädala pärast, seni on pinnad tundlikud ja hooldada võiks neid väga õrnalt.

Loodan, et need soovitused on abiks ning teie värvitud mööbel säilitab oma ilusa välimuse kaua.

Eelmine
Tumedad ja heledad toonid interjööris
Järgmine
Retro mööbel interjööris

Vastused puuduvad

Email again: