Eri stiilide sobitamine interjööris

Eri stiilide kokku miksimine meeldib ja sobib paljudele. See on ühest küljest hästi praktiline lähenemine, et mitte visata ära vanu asju ja samas ka väga loodussõbralik - justkui kihte lisades täiendada oma kodu sisustust. Sellisel puhul tekibki tihti tulemus, mis on huvitava stilistikaga ning mitmekesine, kuhu saab alati jälle täiendust lisada aastaaja või meeleolu vaheldumisel.

Muidugi on oluline jälgida, et eri esemete vahel tekiks dialoog ja nad omavahel ikka sobiksid, materjalide, kuju, toonide, ajastute poolest, et tulemus oleks ka maitsekas ja tasakaalus.

Lõpptulemus ongi enamasti üllatav ja eklektiline, kuid see on eri stiilide võlu. Siskujundus, mida saab pidevalt värskendada ei väsita ära ning pakub põnevat mängu aastateks. 

Värvi ja vorme korrates on sobitamine tegelikult üsna lihtne, vaja on vaid veidi julgust katsetada ning head silma.

Fotod: Pinterest

Üheks heaks õppimise variandiks on see, kui valid eeskujuks mõne endale meeldiva interjööri pildi ja proovid analüüsida ning mõelda:
- mida seal on tehtud seinte-põrandatega,
- milline on värvigamma - mis on põhitoonid, mis on taustaks,
- kas on mõni võtme-element ( n-ö "statement" ese, mis kogu terviku seob ja tähelepanu püüab,
- millist mööblit on lisatud ja millises proportsioonis,
- mis materjale on kasutatud,
- milliseid eri stiile, meeleolu jne. on interjööris kasutatud.

Väike Mööblistuudio pakub ka stilistilist konsultatsiooni ja nõuandeid ning aitab Sul soovi korral sobitada koju sobivaid toone, mööblit ning aksessuaare. Selleks võid võtta julgesti ühendust ja leiame koos sobivaid lahendusi.