Kaunista oma kodu põnevate valgustitega 

Kaunista oma kodu põnevate valgustitega, meie sisustustoodete valikust leiad lampe nii Madam Stoltzilt kui ka House Doctorilt.

Tihti muudab just õige valgustus ja erinevate lampide valik ruumi sisekujunduse täiuslikuks. Tekita oma tubadesse erinevatel kõrgustel valgustitega hubane atmosfäär. Ühes ruumis võiks olla nii lae-, laua- kui ka põrandavalgusti. See annab võimaluse valgustada ruumi erinevatel tasanditel ning juhtida valgust oma vajadustest lähtuvalt. Erikujulised skulptuursed ja põnevatest materjalidest valgustid lisavad ka sisekujundusele tekstuursust ja stiili. Riidest, paberist või nöörist lambivari annab ruumi maheda valguse.


Pabernöörist, rotangist või kangaga kaetud lambivari jätavad väga hubase, kergelt varjutatud valguse. Muidugi on oluline ka valida sisse pehmema valgusega lambipirn, neist leiad hea valiku erinevatest ehitus- või elektritarvete kauplustest. Meeleolu valgust andvatesse lampidesse on näiteks sobilik 200 kuni 360 luumenit /2000K (soe valgus) /4W pirn. Mina soovitan dekoratiivsetele valgustitele kollasema valgusega pirni, mis silmadele liiga tugev pole ja lambi ilu kenasti esile toob.

Kohtvalgusti puhul ja kui on vaja tugevamat suunatud valgust kindlasse tsooni, siis valida just katvama varjuga lamp, et oleks võimalik sinna tugevama valgustugevusega lambipirn paigaldada ning et see samuti silmade jaoks mugav oleks. Hea on kindlasti spetsialiseeritud kauplusest selle kohta nõu küsida, sest valikuid on väga erinevaid.

Mööblistuudio veebipoes on soodustus  ning paljudel House Doctori ja Madam Stoltzi toodetel on nüüd madalamad hinnad. 

Seinalampe tihti kardetakse paigaldada või mõldakse, et ei jää kena, kui juhe jookseb mööda seina ja juba maja algses planeeringus pole juhtmeid vedades selle peale eelnevalt mõledud. Ma arvan, et ka seinapeale lahendusena on hästi valitud ja sisekujundusega kokku sobituv seinavalgusti vägagi omal kohal. Samuti on uue ajastu seinalampidel juba disainitult lisatud pilku püüdev või toonilt sobiv kangasjuhe, mis kindlasti kujunduses häirima ei jää ja pigem lisab juurde omanäolisust. Oluline on vaid valgusti asukoht hoolikalt läbi mõelda, sest paigalduseks tuleb enamasti ikkagi seina sisse auk puurida. Hästi planeeritud valgustus täiustab ruumi ideaalselt.

Osa meie valikust on pärit ka taaskasutusest ja seda põhjusega. Taaskasutusest pärit valgustid ja mööbel lisavad sisekujundusele isikupära ja muudavad ruumi meeldivalt koduseks.  

Olemasoleva valikuga vintage ja taaskasutus toodetest saad tutvuda siin.


Eelmine
Stuudiost ja minu tegemistest
Järgmine
Mööbli restaureerimise ABC

Vastused puuduvad

Email again: